Hakkımızda

Firmamız profesyonel iş disiplini, dinamik yapısı ve teknik yeterliliği ile Bursa tekstil sektöründeki kalite standartlarının üzerindedir.

1982 yılında Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan VEMTEKS DOKUMACILIK, 2002 yılında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan şu anki yerine taşınmıştır. DOSAB ’ta işletmesi 11800 m2 kapalı alana kurulu olan VEMTEKS, işletmesinde ön hazırlama ve 2007 model PICANOL marka armürlü – jakarlı dokuma tezgahları ile , dinamik ve güçlü kadrosu eşliğinde iş hayatına başarılı ve istikrarlı olarak devam etmektedir.

İşletmemizin faaliyet alanları arasında armürlü ve jakarlı dokumada her türlü alt yapısı ile %100 pamuklu ürünler, floş, viskon, polyester kaliteler, likralı ve örme kaliteler ile yüksek metrajlı düz boya veya baskılı kumaş üretimi bulunmaktadır.

Firmamız bayan dış giyim ve üst grup gömleklik ile bluzluk kalitelerde oldukça iddialıdır.

Firmamız genellikle yurtdışına ve serbest bölgeye kumaş ihraç etmekte, ayrıca ülke içerisindeki ihracatçı konfeksiyonculara mal üretmekte ve tedarik etmektedir.

Emin adımlarla yavaş yavaş büyüyen Vemteks Tekstil olarak. Yatırımlarımızı 2014 yılında hızla büyüme sürecinde olan Boya Apre sektörüne kaymaya karar verdik. Ottoman Boya Apre & Baskı, sektöründe entegre üretim sistemi ile hedeflediğimiz üretim kalitesine ulaşan şirketimiz 2015 yılında OTTOMAK Makine, 2016 yılında OTTO Kumaşı bünyesine dahil etti.

Yatırımlarımıza hız vererek makine parkı ve işletme sahasını 2016 yılında büyüttüğümüz Ottoman Boya Apre & Baskı, Türkiye’nin en kaliteli boya, apre tesislerinden biri olarak tekstil sektörüne hizmet etmektedir.

Vizyonumuz

Yeniliklerin öncülüğünü yaparak, teknolojik alt yapımızı, hizmet ve ürün kalitemizi sürekli geliştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde kalıcı bir saygınlık kazandırarak dünya tekstil sektöründe lider bir firma konumuna gelmektedir.

Ülkemizin uluslararası düzeydeki rekabet gücünü arttıran, üretimde dünya standartlarını belirleyecek güce ulaşan, teknolojiye uyumlu, doğaya ve insana saygılı bir dünya markası olmak.

Misyonumuz

İş ahlakına bağlılık ve yüksek sorumluluk bilinci, güvenilirlik, insan ve çevre sağlığına saygılı ve uygun üretim

Tekstil alanındaki deneyim ve uzmanlığını müşteri memnuniyetine dönüştüren Vemteks Tekstil, gerek çalışmaları ile gerekse sosyal duyarlılığı ile çalışanlarının, toplumumun ve tüketicilerin sağlığına itibar eder ve çevreye saygılı bir şirket olarak hizmet sunar.

Kalite Belgelerimiz